עיצוב לוגו

עיצוב לוגו

עיצוב לוגו זה דבר הכי חשוב בתהליך יצירת מיתוג לעסק. בגלל זה לפני שמתחילים לבנות מותג, אתם חייבים להבין מה זה לוגו. מה זה לוגו טוב ואיך להבין את זה?! קודם כל חשוב להבין שכל דבר יכול להיות לוגו. אבל אם אתם רוצים להיראות ייצוגי אתם חייבים להשקיע בזה.

לוגו זה אלמנט גרפי המורכב מאילוסטרציה או טיפוגרפיה שנוצר במטרה לסמל ולייצג גורם מסוים. בדרך כלל מסמל ארגון או מוצר. חשוב להבין שאנשים יוצרים את החיבור הרגשי שלהם למותג דרך השימוש במוצר. אם הייתה למישהו חוויה חיובית של שימוש במוצר – הוא נתפס להם כמותג טוב. אבל כשזה להפך – התוצאה בהתאם. לוגו עוזר ללקוח פוטנציאלי לבנות את הרושם הראשוני. לוגו זה גם אמצעי זיהוי או בידול. למעצב יש שליטה על הרושם הראשוני של המותג אבל אם מוצר עצמו לא מספיק איכותי – זה כבר לא בשליטה של המעצב. מעצב יכול רק להטמיע מסר מסוים בצורה ויזואלית, רק שהאיכות של המוצר – זה אחראית של בעל המותג.
המטרה של הלוגו זה: ליצור הכרה ולסייע לאנשים לזכור את החוויות שלהם ואת הקשר עם המותג. לוגו זה לא מיתוג עצמו אבל הוא החלק החשוב ביותר של המיתוג.

כשלקוחות פונים אלי שאני אעצב להם לוגו בשביל החברה שלהם, הם חושבים שזה קל. הם רואים סמליל פשוט של "אפל" או "גוגל" וחושבים שאין בזה משהו מסובך לעשות. אבל במציאות תהליך של עיצוב הלוגו דורש גישה מאוד רצינית. לוגו בעידן שלנו חייב להיות:

  • מינימליסטי
  • קליט
  • מסודר
  • בעל סטייל
  • הוא חייב להראות טוב בכל מקום שאתה משתמש בו
  • לוגו טוב נראה טוב גם בשחור – לבן

רצוי לעשות אותו כחלק מהמיתוג. אני שואל את הלקוחות שלי כמה שאלות בשביל להבין מה הם רוצים לראות בסוף. אני שואל אותם "איזה מדוגמאות הם כן אוהבים ולמה?". גם כן שואל "איזה דוגמאות הם לא אוהבים ולמה?". "איזה צבעים הם מעדיפים?" ו"מי המתחרים שלהם?". אני גם רוצה לדעת את ההיסטוריה של החברה ולאן הם רוצים להגיע גלובלית. אני גם שואל מה הם רוצים לשדר. לפעמים אני אוהב את הראש של הלקוח ולפעמים אני לא מסכים. אז אני מסביר להם למה זה לא טוב. בסוף הלקוחות שלי נשארים מרוצים מהגישה המקצועית שלי.

דילוג לתוכן